Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

درباره ما

روغن بکر ممتاز کنجد امپریال
روغن کنجد که ملکه روغن ها نامیده می شود دارای ترکیبات غنی و مفیدی از جمله ویتامین ای و کا و سرشار از امگا 6 و امگا 9 و مقداری امگا 3 ؛ فولیک اسید و  لسیتین می باشد . این روغن دارای بیش از 80 درصد اسیدهای چرب غیر اشباع لینولئیک و اولئیک اسید می باشد که بدن به آن نیاز دارد ؛ در نتیجه روغنی بسیار مفید است که نه تنها کلسترول خون را افزایش نمی دهد بلکه باعث کاهش کلسترول بد خون می گردد .

روغن کنجد البته اگر بکر باشد دارای مقادیر بسیاری از آنتی اکسیدانهای طبیعی از جمله ویتامین ای می باشد که وظیفه آن جلوگیری از اکسید شدن کلسترول و یا رسوب آن در عروق خونی و در نتیجه محافظت از قلب است . علاوه بر این؛ در حفظ گلبول های قرمز و ترمیم و تجدید بافت ها نقش موثر دارد و در بهبود زخم ها ؛ دردهای ماهیچه ای و بیماریهای مفصلی موثر است .

روغن کنجد بکر باعث کاهش و تنظیم فشار خون میگردد.

فیتواسترول ها ؛ ترکیباتی هستند که در گیاهان یافت می شوند و ساختمانی مشابه با کلسترول دارند ؛ با در یافت میزان مناسبی از فیتواسترول ها ؛ میزان کلسترول خون کاهش می یابد ؛ پاسخ ایمنی بدن تقویت می شود و خطر بروز سرطان های خاص کاهش می یابد .  در گزارش هایی که در مورد میزان فیتواسترول گیاهان منتشر شده است ؛ کنجد از غنی ترین مواد غذائی از نظر فیتواسترول هاست.  لذا دانشمندان روغن کنجد بکر را در پیشگیری از سرطان سینه و پروستات موثر می دانند.

بخش وسیعی از مغز انسان را ماده ای به نام لسیتین تشکیل می دهد و وجود مقادیر زیادی از لسیتین در روغن کنجد بکر برای مغز بسیار مفید بوده و خستگی ذهن را مرتفع می نماید  ونیز اخیرا دانشمندان به تاثیراین روغن در پیشگیری از بیماری پارکینسون پی برده اند.

این روغن دارای اسیدهای چرب ضروری است که در ساختمان پوست انسان به عنوان اجزای اصلی محسوب می شوند که تامین آن به میزان کافی باعث لطافت و شادابی پوست و محکم تر شدن ناخن ها میگردد ؛ واز روغن کنجد بعنوان یکی از بهترین پمادهای سوختگی نام برده می شود  و همچنین ترکیب همین چربیها به همراه یک منبع پروتئین به ترمیم موهای خشک و آسیب دیده می پردازد و مو ها را شاداب و از خشکی آن جلو گیری می نماید.

وجود منیزیم در روغن کنجد بکر باعث کاهش اسپاسم راه های هوائی در بیماری آسم می گردد و در رفع تنگی نفس و سرفه خشک موثر است.

کاهش دردهای آرتریت روماتوئید به دلیل وجود مس  و تقویت نیروی بدن به دلیل طبیعت گرم این روغن از دیگر خواص آن است.

روغن کنجد بکر امپریال  بدلیل آنکه حالت بکر بودن روغن را حفظ کرده است دارای پایداری و مقاومت زیاد است و نقطه دود این روغن بسیار بالا و حدود 285 درجه است ؛ لذا برای سرخ کردن غذا بسیار مناسب است ؛ بدون نگرانی از تغییر حالت روغن ؛ حتی میتوان آن را تا چندین مرحله مجددا استفاده نمود؛ و همچنین به تجربه خواهید دانست که میزان روغنی که درسرخ کردن غذا با این روغن مصرف می نمائید بسیار کمتر از روغنهای سرخ کردنی معمول بازار است ؛ چرا که این روغن  غذا را خوب سرخ میکند ولی کمتر جذب غذا می گردد .

لذا میزان مصرف روغن شما را در مجموع پائین آورده از نظر اقتصادی به صرفه می باشد و از آن مهم تر باعث می گردد میزان کمتری روغن به همراه غذای سرخ شده میل نموده و کالری کمتری دریافت کنید ؛ لذا مصرف این روغن برای کسانیکه  رژیم های غذائی را رعایت می کنند توصیه می شود تا ضمن بهره گیری از خواص کم نظیر این روغن ؛ غذای کم چرب مصرف نمایند.

این روغن بدلیل بکر بودن دارای عطرملایم و طبیعی کنجد می باشد که البته در اکثر غذا ها به هنگام سرخ کردن تقریبا از بین رفته و در غذا باقی نمی ماند و البته روغن امپریال توصیه می نماید اگر روغن سالم و مفیدی را جستجو می کنید که خواص خود را حفظ کرده باشد سعی نمائید روغن های  بکر که دارای عطر طبیعی  می باشند را استفاده نمائید ، آیا می دانید برای بدون بو کردن روغن ها می بایست روغن زمان طولانی را در دمای حدود 200 درجه سانتی گراد بجوشد تا بوی آن خارج شود ؛ روغنی که این چنین جوشیده باشد ؛صرف نظر از کاهش خواص آن ؛  پایداری آن بسیار پائین می آید و چه بسا تولید کننده مجبور می شود برای افزایش دوام روغن مواد نگهدارنده به آن اضافه نماید ؛ و امروزه کسی نیست که از مضرات مواد افزودنی و نگهدارنده برای سلامتی انسان نشنیده باشد.  حال آنکه روغن کنجد اگر بکر باشد به خودی خود دارای پایداری و مقاومت بسیار بالائی ایست و نیاز به هیچ ماده نگهدارنده ای ندارد.

افتخار روغن امپریال  که مفتخر به دریافت سه نشان کیفیت کالای ارگانیک از کشورهای انگلستان ؛ کانادا و امریکا می باشد ؛ این است که روغن کنجد صد در صد خالص و بکر و عاری از هر گونه مواد شیمیائی و افزودنی تولید می کند.